Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Hel

Prasóweczki

Co więc jest adblue na stacjach? AdBlue stanowi toż doskonałej klas roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z planem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Posiada to na końcu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Wykonywany jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Żukowo

Z pośród wszystkich płynów odpowiednich do transportu jest nietoksyczny, prawy i estetyczny w użyciu. Tankuje się go do osobnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W czasie kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą urządzone w niniejszy projekt.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie dodatkowo w który twórz można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i zastosowanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich jeszcze więcej. W poszczególnych krajach np. w Holandii można też skorzystać z automatów uważających się przy autostradach. Nie każde samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy są za małą średnicę wlewu. Wtedy jest nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba uważać, gdyby nie rozlać. Płyn ten jest silne właściwości korozyjne. Adblue Żukowo

Gdzie wydobywa się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym łatwiejszy jest kontakt do wlewu AdBlue. Znajduje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starych pojazdach system ten nie był organizowany na momencie projektowania, przez co niebieski korek może oglądać się w rozmaitych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Że to w poważny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej formie warto być pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do dostania w moc sklepach internetowych.

Adblue Żukowo

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest niezwykle przystępna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zamykamy zapłon. Po kilku sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Wtedy można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba dbać o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą możliwością jest kup płynu w częściach hurtowych (przy 1000 l, stawka za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Cena w niższych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić jeszcze na wyniki z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest oczywiście taki sam skład więc nie warto przepłacać.
Adblue Żukowo

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wielu pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są gorsze zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki dobre z normą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w poważny sposób wydłuża okres między serwisowania pojazdów. Samochód przez większy godzina zachowuje pełną sprawność, co przesuwa się więcej na większą wartość podczas odsprzedaży. Osoby czerpiące z AdBlue oddziałują na pomoc środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w terenach Unii Europejskiej.
Adblue Żukowo

Artykuł został wykonany we zgodności Co to jest adblue na stacjach?

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments