Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?

Jak wygląda kwarantanna przy założeniu koronawirusa?

Prasóweczki

Jak wygląda kwarantanna przy założeniu koronawirusa? Z względu rozprzestrzeniania się koronawirusa został wprowadzony obowiązek przejścia kwarantanny. Interesuje on całych osób, jakie stanowiły narażone na zarażenie. Powinien poznać ją jakiś, kto zrezygnowałby z zagranicy lub miał kontakt z głową chorą. Kwarantanna trwa 14 dni, i za jej złamanie grożą wysokie kary.

 

Kto powinien poddać się kwarantannie?

Kwarantannie powinna poddać się młoda osoba, jaka w aktualnym etapie była narażona na zakażenie się koronawirusem. W Polsce cel ten dotyczy wszystkiego, kto:

powraca do Polski z zagranicy;
przekracza granicę w kontraktu z podejmowaniem pracy na miejsca innego państwa;
miał swój kontakt z głową zakażoną;
miał kontakt z głową, u której posądzany jest koronawirus;
mieszka z głową skierowaną na kwarantannę.

Należy mieć, że obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego.

Wszystka osoba, która zna, że była kontakt z człowieku, kto jest (lub że istnieć) zarażony koronawirusem, powinna umówić się z najdroższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. O potrzeb przejścia kwarantanny informuje również straż graniczna. Datę zakończenia izolacji przedstawia telefonicznie upoważniona do tegoż kobieta (pracownik sanepidu lub straży granicznej).

Koronawirus – jak wygląda kwarantanna?

Kwarantanna przeprowadza się w tłu zamieszkania, oraz w sukcesie, kiedy nie istnieje to możliwe, odpowiednie służby wskazują specjalnie do tego określony ośrodek (np. hotel na terenie miasta). Izolacja powinna trwać 14 dni, tylko o jej długości ostatecznie decyduje lekarz. W jej trakcie trzeba ściśle wiązać się do zaleceń wydawanych przez uprawnione do tego funkcji.

Podczas kwarantanny nie wolno:

pod żadnym pozorem opuszczać miejsca izolacji (mówi to jeszcze wyjścia do sklepu czy na spacer z psem);
przyjmować gości,

i należy:

zachować odstęp przynajmniej 2 metrów od pozostałych domowników;
udzielać wiedzy o naszym wyglądzie zdrowia pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznej;
postępować razem z poleceniami policji, jaka ma moc kontrolować osoby używające w izolacji;
dokonywać regularnych pomiarów temperatury ciała (rano i wieczorem);
pobrać i zainstalować specjalną aplikację (Kwarantanna domowa) i postępować razem z wyświetlanymi przez nią komunikatami;
przestrzegać podstawowych zasad higieny (często myć ręce, dezynfekować powierzchnie, prać odzież i pościel w temperaturze 60℃);
myśleć o siebie (odpoczywać, wysypiać się, znacznie się odżywiać).

Wszelkie potrzeby dotyczące np. urządzenia w żywność należy zgłosić właściwym organom (sanepid, policja, władze gminy). Powinien mieć, że pójście do sklepu stosowane jest jak złamanie kwarantanny i podlega karze.

Co grozi za nieprzestrzeganie kwarantanny?

Konieczność zostania w izolacji powinna stanowić oceniana poważnie. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny może zostać pokryta wysoka kara pieniężna – nawet do 30 tysięcy złotych. Należy mieć, że policja jest moc codziennie kontrolować osoby objęte obowiązkiem kwarantanny.

zobacz również Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o